• בני גלזר

כלכלת <-2-> מטרים

המציאות הכלכלית עסקית החדשה בעידן הקורונה היא שעסקים חייבים להתארגן ולהתאים את עצמם לכלכלת <-2-> מטרים.

מהי כלכלת <-2-> מטרים?

כלכלת <-2-> מטרים היא למעשה הכלכלה החדשה בעידן הקורונה ומבוססת למעשה על הריחוק שנכפה עלינו כחלק מההתמודדות בנגיף. מרחק 2 המטרים בין אנשים הינו מרכיב אחד מתוך הריחוק, החיץ הפיזי הן של מחיצות והן של מסכות והחשש שלנו מקירבה.

כלכלת <-2-> המטרים היא כאן איתנו והיא כאן להישאר ועסקים בכל התחומים נדרשים לבצע התאמות ושינויים בכדי להמשיך ולעשות עסקים.


כיצד משפיע כלכלת <-2-> מטרים על עסקים?

ההשפעה על עסקים של כלכלת <-2-> מטרים הינה כמעט בכל תחום. משרדים נאלצים לבצע שינויי מבנה ויצירת מרחק בין שולחנות הן במרחבים פתוחים (Open Space) והן במשרדים פרטיים החולקים יותר מאדם אחד. מחיצות שקופות מפרספקס הופכות לחלק מנוף המשרדים. משרדים שבוחרים לא לבצע שינויים מבניים למעשה מחייבים את העובדים לעטות מסיכה בכל שעות העבודה. חנויות נדרשות להגביל את כמות הלקוחות במרחב החנות בכדי לשמור על הריחוק בין הקונים, מחיצות פרספקס בקופות ואוטומציה של תשלומים הן רק חלק קטן מהשינויים הגדולים שחנויות נדרשות לעשות בכדי להתאים את עצמן. במפעלים ותעשייה דורש הריחוק יצירת מרווח בין העובדים בקווי הייצור, מעבר לעבודה במשמרות ו/או בקפסולות (עוד מילה שנכנסה חזק לתודעה שלנו) בכדי למנוע הידבקות המונית והשבתת קווי ייצור בעקבות כניסת עובדים לבידוד. בילוי ופנאי הם למעשה הנפגעים העיקריים עקב כך שבעיקרם הם מבוססים על קירבה בין אנשים ונדרשים עכשיו לצמצם מספר משתתפים, כללי הגיינה וחיטוי מחמירים ועוד.


מתוך גוגל מפות
  1. כממליץ מקומי בגוגל מפות התחלתי לאחרונה לקבל מגוגל שאלות חדשות על עסקים:

  2. האם ניתן לקנות בתוך החנות הזו?

  3. האם נאלצת להמתין מחוץ לחנות לפני הכניסה לחנות?


גם על חיינו הפרטיים משפיע כלכלת <-2-> מטרים בריחוק מחברים ומשפחה, אי קיום אירועי שמחות ועוד.<-2-> מטרים - הנורמלי החדש

מצד אחד, רבים מאיתנו מרגישים שרוב הדברים (כ-60%) חזרו לשיגרה: הפקקים חזרו, ילדים חזרו למסגרות, נפגשים שוב עם המשפחה ודינמיקת החיים במרביתה זהה למה שהיה לפני הקורונה. בנוסף רבים מרגישים שהנורמלי החדש שמתבטא בחוסר של מוצרים בחנויות, פגישות ושיחות זום בכל תחום, הזמנות משלוחים ועוד כבר מרגיש חלק מאיתנו.

ויש את הדברים שהם חלק מהנורמלי החדש אך למעשה לא ירגישו נורמלי לעולם כגון עטיית מסכות בכל מקום, בדיקת חום והצהרות בריאות ועוד.

PlexEat by Gernigon Studio

שינוי כיוון מהיר

עסקים שונים הצליחו לבצע שינוי כיוון מהיר במטרה להתאים את עצמם לכלכלת <-2-> מטרים באימוץ של שירותים חדשים או משלימים במטרה לכסות על אבדן הכנסות. מסעדות שלא עבדו עם שליחויות בעבר אימצו מודל של שליחויות ואיסוף עצמי של ארוחות, חברות שפעלו בתחום של שיווק מוצרים דרך מפיצים עברו למודל של עבודה ישירה מול לקוחות ועוד.


סגירת המסעדות ומרכזי הבילוי פגעו קשות במכירות של חברת קוקה קולה אשר החלה לשווק ישירות לצרכנים במטרה אולי לא למכור את אותן כמויות אך כן להגדיל את ההכנסות במכירה ישירה לצרכנים.


החלטת הממשלה מתאריך 06.07.2020 על סגירה מחודשת של מכוני הכושר הביאה את רשת הולמס פלייס לפתח מודל עבודה אחר במטרה להישאר פתוחים ולהמשיך להציע ללקוחותיה אפשרות לאימונים.
שינויי כיוון מהירים אינם מתאימים לכל עסק, עסקים רבים זקוקים לשינוי עמוק ומקיף בכדי להתאים לכלכלת <-2-> מטרים"מי שמביט החוצה, חולם – מי שמביט פנימה, מתעורר" (קארל יונג)


זה הזמן להתעורר, להסתכל פנימה ולהבין את העסק, את כלכלת <-2-> מטרים וכיצד העסק שלכם משתלב בכלכלה זאת.

16 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול