• בני גלזר

כתיבה שיווקית – מדריך קצר לכתיבת תוכן לאתר האינטרנט

חלק מבניית אתר אינטרנט הינה כתיבת התוכן, משימה שיכולה להיות מתישה, ארוכה ובהחלט לא קלה.

במדריך תוכלו למצוא 6 טיפים שעזרו לכם ויקלו קצת על המשימה.

1. על תכתבו עבורכם, תכתבו עבורי

טוב, אולי לא אישית אלי, אבל כן לקוראים שלכם. זה נשמע מאוד ברור וטריוויאלי ויתכן שאת ם חושבים שזה מה שאתם עושים, אבל זה הזמן לקחת רגע צעד אחורה ולבחון האם אתם באמת כותבים לקוראים שלכם או בעצם לעצמכם.אנחנו מדמיינים את המבקרים באתר שלנו יושבים מול המחשב נינוחים שקוראים מילה במילה מהאתר שלנו, בלי כל הפרעות שכל תשומת הלב שלהם היא לנו.

בוא נחשוב לרגע על המציאות של המבקר באתר שלנו. הם כנראה בעבודה, בבית או משהו בין לבין, הרבה דברים קורים סביבם וסביר מאוד להניח שהם עושים עוד הרבה מאוד דברים בו זמנית (מולטיטסקינג – multitasking). בתוך כל הבלגן שהם נמצאים אין להם זמן ארוך להבין האם האתר הוא עבורם או לא ואם הם לא בטוחים הם ייצאו מהאתר ולא תיראו אותם שוב.

אז ודאו שהתוכן שאתם כותבים תוכן לאתר שלכם שזה ברור לחלוטין למי התוכן מיועד ולמה הם צריכים לקרוא אותו. מטרת האתר היא לא לנפח את האגו שלכם, מטרת האתר היא לפתור בעיה של מישהו אחר. אז תכתבו להם ולא כאילו אתם בנאום בפני קהל רב.

2. ודאו שניתן לסרוק את התוכן

גולשים באתרים לא קוראים תוכן, הם סורקים אותו ולכן שאתם כותבים. כתבו בפסקאות קצרות (2-3 שורות), השתמשו בכותרות משנה, תבליטים (bullet points) והבלטה (bold) במטרה לרווח את התוכן ולפשט אותו לקורא.אידיאלי, לאחר סריקת התוכן הקורא מבין את רוח ועיקרי הדברים ויכולים לקחת החלטה האם ליצור קשר, להזמין או רק לקרוא לעומק את התוכן.תנסו להתרחק מכתיבת בלוקים של טקסטים המפחידים את הקורא למבנה היותר קל לסריקה וידידותי למבקר באתר.

3. שנו את "אנחנו" ו"אני" ל"אתם"

הטיפ החשוב ביותר שאתם יכולים להשתמש הוא לוודא שאתם כותבים עבור הקוראים הוא להשתמש יותר ב"אתם" ופחות "אני" ו"אנחנו".כל פעם שאתם שומעים את עצמכם אומרים משפט כמו "אנחנו כבר בעסק 3 שנים" נסו לשנות את זה למשהו כמו "אתם תעבדו עם חברה שניתן לסמוך, אנחנו כאן כבר 3 שנים, ואנחנו נהיה כאן שתצטרכו". כמובן שעדיין יהיו מקומות שתשתמשו ב"אנחנו" ו"אני", אבל תוודאו שהפוקוס של המשפט הוא "אתם".זכרו שרובנו אוהבים לדבר על עצמנו (גם אני) ואם תצליחו לדבר אל הלקוחות שלכם ולא לנאום אליהם תצליחו ליצור בידול והקשבה.

4. כתבו לפני עיצוב האתר

מרבית האנשים חושבים שהם צריכים את עיצוב האתר לפני כתיבת התוכן לאתר. כי איך אני אדע מה לכתוב אם אני לא יודע לאן זה יכנס באתר.הבעיה בכתיבת תוכן אחרי שהאתר עוצב ונבנה היא שאתם לא כותבים מה שנכון לאתר שלכם אלא מה שמתאים לעיצוב שלכם, ובמקרה הגרועה לאחר כתיבת התוכן יהיה צורך לעצב מחדש את כל הדף.תקבלו תוצאות טובות יותר מהמעצב שלכם אם תספקו לו את כל התכנים לפני תחילת העיצוב. כך הם יוכלו להשתמש במילים שלכם כחלק מההשראה שלהם לאתר. העיצוב שלהם יהיה עבור התוכן שלכם ולא עיצוב תבניתי.

5. אל תנסו מידי לרצות את גוגל

לאורך השנים האלגוריתם של גוגל הולך ומשתכלל וכך יהיה גם בעתיד. כיום במקרים רבים גוגל מצליח לזהות שאתם כותבים עבור קידום אורגני (SEO) ולעיתים יכול להעניש אתכם על מילוי התוכן במילות חיפוש אפילו אם הם רלוונטיות.תכתבו מה שאתם רוצים שהמבקרים באתר יקראו. ישנם הרבה פעולות אחרות שניתן לעשות בשביל קידום האורגני של האתר. תכתבו בשביל הגולשים באתר ולא בשביל גוגל.

6. אל תחכמו מידי

תנסו לכתוב את התוכן בצורה הברורה ביותר, אל תתחכמו יותר מדי.אנשים קוראים מהר מאוד (כפי שאמרנו רק סורקים) ואם הם צריכים לפענח את מה שאתם כותבים הם לא יישארו באתר יותר מידי זמן.כולנו רוצים להישמע חכמים, אבל אל תטעו ותרחיקו אותם מכם.

כתיבת התוכן לא תהייה קלה, אבל זכרו שהוא לא חייב להיות מושלם בפעם הראשונה. תמיד תוכלו לחזור לאתר ולעשות שינויים קלים אחרי שהאתר כבר עלה לאוויר.


קדימה,

שבו וכתבו.

בהצלחה

20 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול