• בני גלזר

מה זה הוכחה חברתית (Social Proof)

עודכן ב: 23 יול 2020

אחת הדרכים לחיזוק המותג שלכם ואת המעמד שלכם הינה הוכחה חברתית (Social Proof).


אז מה זה בכלל הוכחה חברתית?

אחת המקומות שהוכחה חברתית קיימת מאז ומתמיד וממשיכה בגדול הן בפירסומות לסרטים:

"מעולה", "9 בסולם אושר", "הסרט של השנה" ועוד באים לתת לסרט את ההוכחה החברתית שאנשים מומחים בתחום אוהבים את הסרט.

הוכחה חברתית בפרסום לסרט
הוכחה חברתית בשימוש, צילום מעיתון הסופ"ש

בפשטות, הוכחה חברתית היא כל דבר שנכתב עליכם או על המוצר שלכם, לקוחות וכדומה אשר יכול לשמש כעדות עליכם והמוצר. הוכחה חברתית היא חלק מהניראות הדיגיטלית שלכם.


האם לקוחות קוראים ביקורות? כן והרבה!!!

ביקורות והמלצות משמשות תפקיד מרכזי בתהליך החשיבה לקראת קניה, לקוחות רבים לא רק מרפרפים בהם יש כאלו שישקיעו דקות ואף יותר משעה בלקרוא ביקורות טרם קבלת החלטה.

עפ"י מחקר שנערך ע"י Brightlocal בנובמבר 2019 ילידי דור ה-Y בסבירות גבוהה ישקיעו יותר זמן בקריאת ביקורות והמלצות מקהל מבוגר יותר.

אמנם מחצית מגולשי האינטרנט בגילאים 18-34 בארה"ב ציינו שישקיעו פחות מ10 דק' בקריאת ביקורות, אך כשליש ציינו שישקיעו יותר מ 25 דק.

גולשים מבוגרים יותר, בעיקר כאלו מעל גיל 55, אינם שמים דגש רב בקריאת ביקורות לפחות לא בכמות הזמן שהם משקיעים בקריאת ביקורות אלו.

במקרים רבים הביקורות על המוצר יכולים להוות את ההחלטה בין קניית המוצר או ביטול העסקה. מצד אחד הביקורות יכולות לעודד לקוחות להוציא יותר מאשר הם תיכננו בהתחלה. אך מוצר עם ביקורות נמוכות או מספר נמוך של ביקורות יכול להרחיק את הלקוחות מביצוע העיסקה.

בסקר אחר שנערך ע"י Brightpearl and Trustpilot בשנה שעברה כמעט 7 מתוך 10 צרכנים אמריקאים ציינו שהם בעיקר מתמקדים בביקורות כוכבים כאשר הם בוחנים מוצר או מותג.


דוגמאות לשימוש בכלי הוכחה חברתית:

במהלך בניית אתר אינטרנט בוויקס או כל פלטפורמה אחרת ניתן לשלב הוכחה חברתית במספר דרכים:

  1. הוספת לוגויים של לקוחות - באמצעות הלוגויים יוצרים אמון אצל הלקוחות הפוטנציאליים.

  2. המלצות - כלי חשוב מאוד כחלק מההוכחה החברתית. שילוב המלצות הלקוחות כחלק מהאתר.(ככה נראים המלצות הלקוחות אצלינו)

  3. המלצות "חיצוניות" - כלי מעולה הינו שילוב המלצות ממקורות חיצוניים אמינים כגון: המלצות מגוגל לעסק שלי או מדף הפייסבוק העסקי שלכם.

  4. בנוסף ניתן להוסיף מערכות חיצוניות המשלבות את ההוכחה החברתית באתר. אנחנו ממליצים על שימוש בתוסף מעולה של חברת ProveSource המאפשרת שילוב המלצות, דיווח על מי נרשם לאתר ועוד.81 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול