• בני גלזר

10 טיפים לעבודה ברשתות חברתיות עבור עסקים קטנים

אם אתם עסק קטן אתם כבר יודעים שנוכחות ברשתות חברתיות שוות את הזמן שמשקיעים בהם.

אבל איפה להתחיל ומה לעשות?

הנה 10 טיפים עבורכם מה לעשות ברשתות החברתיותלפני שנתחיל, מה זה בכלל שיווק ברשתות חברתיות?

שיווק ברשתות חברתיות הוא למעשה הפעולות שאתם עושים ברשתות החברתיות השונות לקדם את העסק שלכם, את המוצר, להגדיל את מספר העוקבים, לייצור לידים ומכירות ולייצר תנועה לאתר האינטרנט שלכם.

רובנו מעריכים שמספיק לייצר תוכן ברשתות החברתיות בכדי להגיע אל קהלי היעד והעוקבים שלנו, אך למעשה יש הרבה מעבר לזה.

בפעילות מוצלחת ברשתות חברתיות נדרשת יצירת קשר ומעורבות מתמדת עם קהלי היעד.

אז בוא נתחיל


1. תגדירו יעדים

לפני שתקפצו לפרסם פוסטים ולהריץ קמפיינים חשוב שתעצרו לרגע ותנסו להגדיר מה אתם רוצים להשיג מהעבודה ברשתות החברתיות?

אם המטרה היא רק יצירת נוכחות, מעולה. אם אתם מעוניינים לייצר תנועה לאתר האינטרנט שלכם, גם טוב. אבל חשוב להגדיר מכיוון שברגע שהגדרתם את היעדים שלכם כל הפעילות והמאמצים שלכם ברשתות החברתיות ירוכזו לטובת השגת היעד. ברור שלפעמים יהיו פעולות שתבצעו שלא יהיו במטרה להשיג את היעד וזה בסדר, אך נסו להתרכז בפעולות שיעזרו לכם להשגת היעדים.


2. קבלו השראה מהתעשייה שלכם

בכדי לקבל רעיון והבנה על מה שמתרחש בתעשייה שלכם חשוב לבצע מחקר מקיף להבין את התעשייה. לדוגמא, אילו האשטאג משתמשים באינסטגרם ולאילו תוצאות אתם מגיעים כאשר אתם מבצעים חיפושים על פי האשטאגים האלו. ככה תוכלו לראות מגוון רחב של פוסטים ופרסומים שבוצעו וללמוד מהם.

בפייסבוק תוכלו להצטרף לקבוצות שונות של התעשייה שלכם ולראות מה הם הנושאים שסביבם מתנהלים דיונים. ככה תוכלו ללמוד איזה תוכן משותף לעיתים דחופות. אם תוכלו לזהות את הנושאים שסביבם יש דיונים תוכלו לכוון את הפוסטים שלכם ברשתות לנושאים הללו.

אולי תצליחו לזהות נושא שלא מדברים עליו מספיק בתחום שלכם ולקחת אחריות להוביל אותו ובכך להפוך למובילי דיעה וייחודיים בתחום.


3. מחקר מתחרים

ספוילר, הכוונה היא לא שתעתיקו את הפוסטים של המתחרים שלכם!!!

תסתכלו על המתחרים בענף שלכם, מה הם מפרסמים? באילו תמונות הם משתמשים? כל כמה זמן הם מפרסמים?

המטרה היא להבין איך המתחרים משתמשים ברשתות החברתיות לקידום העסק שלהם והיעדים שלדעתכם הם הגדירו.


4. צרו חשבון עסקי

אם עדיין לא עשיתם את זה, עכשיו זה הזמן. החשבונות העסקיים ברשתות החברתיות השונות מאפשרים הרבה יותר עבור המשתמשים בבניית הפרופיל והנוכחות של בית העסק ובנוסף תוכלו ליהנות מסטטיסטיקות על הפעילות שלכם.


5. לימדו את הקהל שלכם

באמצעות המחקר שלכם למדתם קצת על קהלי היעד והיכן ניתן למצוא אותם וחשוב להשקיע בתקשורת מולם. אם רוב הקהל שלכם נמצא באינסטגרם זאת תיהיה הרשת החברתית שבה תשקיעו את מירב זמנכם, אבל זיכרו שעדיין מומלץ שתיהייה לכם נוכחות בכלל הרשתות החברתיות המובילות.


6. צרו תוכן משכנע

זה הזמן לשלב בין ההבנה שלכם בתעשייה לבין המחקר שעשיתם ולייצר תוכן משכנע ואיכותי. אין הבדל אם התוכן הוא קצר ומפנה לפוסט האחרון שפירסמתם בבלוג שלכם או סקירה שלכם לנושא מסויים, התוכן חייב להיות אייכותי ומשכנע ושיעשה את העבודה.

לא כל התוכן חייב להיות תמיד מקורי שלכם, אם נתקלתם בכתבה שלדעתכם יכולה לעניין את קהל היעד שלכם, שתפו אותה איתו.


7. צרו יומן פעילות

זה ייקח לכם זמן להיכנס לפעילות שוטפת ויעילה ולהכניס את הפעילות ברשתות ליומיום שלכם. ועד שזה יקרה, צרו יומן פעילות מתכונן לחודש קדימה. נכון שהחיים הם דינמיים וייתכן ויהיו פרסומים נוספים בעקבות אירועים או שינויים שקורים, זה בסדר, תזרמו.


8. פרסמו על בסיס קבוע

עכשיו שאתם פעילים ברשתות החברתיות זה לא אומר שאתם צריכים לפרסם כל שעה עגולה. למעשה פרסומים דחופים יכולים לפגוע בכם ובמעקב של קהלי היעד אחריכם.

כמה לפרסם?

לא יותר מפוסט אחד ביום ולא פחות משלושה בשבוע


9. צרו תקשורת עם הקהלים שלכם

יצירת תקשורת עם הקהלים שלכם תסייע בבניית האמון בכם, תעורר עניין ודיונים נוספים.

היו פעילים, תגיבו, תשאלו שאלות, השתמשו ברשת כחלק משירות הלקוחות שלכם, תפתיעו אותם ותיהיו ייחודיים ומקוריים.


10. תעכבו אחרי הפעילות שלכם

נצלו את כלי הסטטיסטיקה השונים שהרשתות החברתיות מציעות לבעלי פרוםילים עסקיים בשביל ללמוד ולהשתפר. להבין איזה תוכן זוכה לחשיפה שטובה ביותר, מתי השעות הטובות לפרסם ועוד הרבה נתונים שאפשר ללמוד מהם.


תורגם עם נגיעות שלנו

23 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול